Bylinky spod Tatier

Čítať článok
Anton Zorád
Čítať príbeh

Ľubomír Lukáč pochádza z prekrásneho kraja zvolenskej kotliny, plnej hôr a medokýšov. Základnú školu navštevoval vo Zvolene a potom v Trnave. Strednú školu, Gymnázium J. Hollého v Trnave a neskôr VŠE v Bratislave, obchodnú fakultu. Žije v Trnave. Do Nežnej revolúcie pracoval v štátnom podniku Stavoindustria Bratislava. Naposledy ako obchodný námestník. Aktuálne pôsobí ako konzultant - účtovný špecialista a daňový poradca pre fyzické a  právnické osoby. Navyše je aj predajca šťastia a bylinných elixírov na farmárskych trhoch, folklórnych slávnostiach a tradičných jarmokoch.

Prečo ste sa rozhodli venovať bylinkám?

Bylinky boli vždy dôležitou súčasťou našej rodiny, veď bez nich by sme vo Zvolene jednoducho nevydržali. V živote som miloval dve ženy, jedna z nich bola moja matka, ktorá mi dala život a priviedla prechádzkami po zvolenských horách k bylinám v rannom veku. Druhá je moja láska a priateľka, ktorá pochádza z piatej vetvy bylinkárskej rodiny z Liptova. Práva ona ma priviedla z chaosu podnikania a digitálnej komunikácie k bežným rozhovorom s ľuďmi s cieľom zlepšovať ich zdravie a životy.

Na aké výrobky sa zameriavate?

Na 100% šťavy z bobuľového ovocia – rakytníka, arónie, lesných čučoriedok, lesných brusníc, drienky, čiernej bazy aduly. Sú to všetko vo svojej podstate bylinné koncentráty. Elixíri zdravia.

Ktoré považujete za najhodnotnejšie?

Hodnotné sú všetky, ale tie z rakytníka a arónie sú najhodnotnejšie. Sú výrazným predstaviteľom celostnej medicíny. Pri požívaní súčasne riešia viaceré vzájomne prepojené oblasti zdravia tak, aby prostredie navrátili ku pozitívnemu stavu.

Čím sú vaše bylinky výnimočné?

Bylinky, ktoré spracovávame a ponúkame odberateľom sú všetky z Liptova. Z najčistejšej lokality Slovenska. Prechádzajú našimi rukami a tak pozitívna energia z nich je niekoľkonásobná.

Ako vedia posilniť zdravie?

Dokážu výrazne posilniť zdravie. Účinok sa zvýrazní, keď sa užívajú pravidelne a podľa doporučeného dávkovania. Všetkého veľa škodí.

Spomeniete na veselú príhodu pri pestovaní alebo predaji?

Boli sme predávať na Foklórnych slávnostiach v Detve. Zrazu sa predo mnou objavila skupina starších pánov, ktorí ochutnali všetko možné a posledný z nich sa opýtal “...že nemáš Kozinec blanitý?" Ja som len povedal, že veru mám a on na to: "Beriem všetky..“. Pre tých, ktorí nevedia, Kozinec blanitý má v prírodnej ríši podobné účinky ako modrá "mužská" tabletka (smiech).

Aké máte plány s Bylinkami spod Tatier do budúcnosti?

Hlavným cieľom je priniesť Bylinky spod Tatier na pulty vybraných obchodných sietí. Plnánujeme nasadiť aj čiastočnú mechanizáciu pri spracovávaní produktov. Umožní nám to zvýšiť výrobné kapacity pri zachovaní účinnosti výrobkov.

Čomu sa venujete vo voľnom čase?

Čo je voľný čas? Nepoznám ho, ani ja, ani moja priateľka. Našim voľným časom je práca.

Čo si želáte do budúcnosti?

Menej administratívnych a daňových obmedzení. Dôsledné odlišovanie prvovýroby od „ priekupníkov“.

Váš obľúbený citát? Motto resp. pravidlo, ktorým sa riadite v živote?

Rodina je miestom lásky a života, kde láska rodí život. Nerob druhým to, čo nechceš, aby druhí robili Tebe!

Tagy príbehu

Viac príbehov z archívu