O mne

Dobrá fotografia je o hĺbke pocitu, nie o hĺbke ostrosti."

- Peter Adams

Čítať viac

Už od detstva som mal vzťah ku grafickému umeniu. Najskôr to bolo kreslenie, potom maľovanie. Na strednej škole prekresľovanie rockových skupín cez meotar a domaľovanie postáv k fotografiám tvárí spolužiakov na maturitnom table.

Najviac ma však zaujímali fotografie ľudí zachytených v rôznych situáciách. Obdivoval som ich dlhé roky až som dospel k záveru, že práve toto chcem robiť. Začal som sledovať tvorbu domácich i zahraničných majstrov tohto umenia, radil som sa so skúsenejšími. Bolo to obdobie, ktoré ma formovalo kým som sa začal venovať pouličnej fotografii, ktorú považujem za najťažšiu ale i najzaujímavejšiu kategóriu medzi fotografiami.

Prečo to robím?

Ulica mi ponúka nekonečné množstvo situácií, ktoré sú neopakovateľné a chcem sa o tieto zážitky podeliť so svojim okolím a priateľmi. Mám rád ľudí so všetkými vlastnosťami a emóciami. Nemôžete robiť pouličnú fotografiu a nemať rád ľudí, oni to okamžite vycítia. Pri každodenných potulkách spoznávam mnohých ľudí. Zistil som ako funguje život v mojom meste.

V ľudských tvárach je napísaných mnoho príbehov, bolesti, radosti, smútku, šťastia. Toto je to čo chcem na mojich fotografiách zväčniť a zanechať ďalším generáciám.


Fascinuje ma jedinečnosť okamihu doby, v ktorej žijeme.

Najnovšie z mojich príbehov

Čo majú spoločné kone a ochrana planéty?

Čaká nás náročná cesta, jej zmysel by nás mohol hnať vpred.

Čítať ďalej
Život ako telenovela

Nikdy nie je neskoro, ani priskoro.

Čítať ďalej
Slovenské reality

Treba sa vedieť aj nudiť. Dolce far niente.

Čítať ďalej